» » Сміття, як сировина для виробництва

Сміття, як сировина для виробництва

Сміття, як сировина для виробництва

Величезною проблемою людства є відходи їх життєдіяльності. У блоках новин кожного дня тільки і чуєш про сміттєзвалища, про забруднення навколишніх територій, про те, що комусь ті звалища заважають, а комусь нема куди подіти відходи того чи іншого виробництва. Тобто у нас у державі, як і у всіх пострадянських країнах дана проблема стоїть досить гостро. Інколи у ЗМІ з’являється інформація про створення підприємств, які намагаються налагодити роботу з переробки відходів аби змінити ситуацію на краще.

Увеличить картинкуОтож пропоную вашій увазі інтрв’ю з керівником одного з таких підприємств — Наталією Григорівною Семко. Вона є генеральним директором МПП “Рада”, яке знаходиться й працює в Бучі.

Особисто я здивувався, коли потрапив на територію невеликого заводу — усюди були кочугури сміття: поліети-ленові пляшки, бите скло і таке інше. Ні, я не помилився адресою, справа в тому, що підприємство не тільки накопичує і відправляє промислові відходи на інші подібні заводи — частину з них використовує у власному виробництві, для якого сировиною є, здавалось би, звичайне сміття.

Наталя Григорівна, розкажіть трошки про МПП «Рада».
— Колись давно, коли ми починали свій бізнес, працювали тільки з металобрухтом, згодом підприємство розширилось, і вже сьогодні ми приймаємо майже всі види відходів. Приймаємо, обробляємо і, навіть, відкрили такий напрямок діяльності, як виготовлення виробів із вторсировини. Наразі, добре знаючи проблему з каналізаційними люками й решітками водостоків, нами налагоджено виробництво останніх із полімерних замінників, на виході створення з того ж матеріалу тротуарної плитки. Уже зовсім скоро налагодимо унікальну для України нову лінію виробництва. Та про неї і про продукт, що вироблятиметься трохи згодом.

Є думка, що заміна каналізаційних кришок із металевих на полімерні нічого не змінить, кажуть їх теж будуть красти.
— Це повна нісенітниця. Метал крадуть бо він підлягає повторній обробці, тому й ціниться. Наші ж люки виготовляються із так званої вторсировини і вони не підлягають переробці. Якщо й крастимуть, то це будуть поодинокі випадки — чиєсь приватне замовлення. Їх легко можна буде знайти, якщо, наприклад, наносити на кришку герб міста. До речі, це цікава пропозиція.

Яку територію ви охоплюєте, як працюєте?
— Уся сировина збирається через мережу власних пунктів прийому вторсировини, що охоплює територію від Ірпеня аж до Малина і потрапляє на базу в Бучі. Це один напрямок. Другий канал – це відокремлений збір на контейнерних майданчиках по збору ТВП. До речі, наше підприємство було першим в Україні, яке устаткувало баками для пет-пляшок (пластик) і окремо для склобою весь Ірпінський регіон, зокрема, Бучу. Хочу зазначити, що за два роки люди навчились розділяти ці два види відходів. Думаю, що у майбутньому контейнерів для різних твердих відходів з’явиться більше. Хотілося щоб, як в усіх країнах Європи, на подібне устаткування виділялися державні дотації. Але, поки що, ми ставили баки за власний кошт. Дана схема дала добрі результати. Самі розумієте пластикові пляшки дуже легкі тому до пунктів прийому вторсировини нести їх нема сенсу.
Хочу також додати, що до нас, аби перейняти наш досвід, їдуть з усіх куточків України. На базі нашого підприємства постійно проводяться навчання, семінари, де ми розповідаємо про всі новинки, що стосуються роботи у сфері переробки відходів. Ми воліли б щоб на проблеми галузі звертали більше уваги державні органи влади, адже подібні підприємства вкрай необхідні кожному місту. У даному випадку я не нарікаю, просто знаючи про об’єми вивезених нами відходів, хотілося б сприяння органів місцевого самоврядування, навіть у таких простих речах як оформленні різних дозволів, інших документів, які регламентують нашу діяльність.

Ви працюєте вже не один рік, як на ваш погляд: чи стала Буча чистішою, чи підвищився культурний рівень бучанців у цьому сенсі?
— По-перше, мені дуже подобається наше селище і, розповідаючи про нашу роботу, окремо похвалю бучанців. За два роки роботи ми проаналізували результати нашої співпраці з населенням й Буча показала найкращі показники у регіоні — пластикові пляшки і склобій складаються у відповідні контейнери, а не валяються під ногами. Це говорить про особисту культуру кожного мешканця селища. Аби підвищити культурний рівень населення нами проводиться робота у школах, де ми розповідаємо дітям про необхідність розподілу відходів та їх систематичного збору, роздаємо людям агітаційні матеріали.
До речі, і тут потрібна підтримка держави. Думаю що до системи виховання наступних поколінь мають бути внесені додаткові заняття з екології, Потрібно на державному рівні приймати відповідні закони, міністерство екології повинно виділяти кошти на підтримку таких підприємств, як наше, бажано, щоб місцеві органи влади тісніше співпрацювали з ними. Я переконана, що так і буде вже в найближчому майбутньому, бо всім відома одна із глобальних екологічних проблем людства – це тотальне забруднення навколишнього середовища.

Ви розповідали, що приймаєте майже всі відходи. Частина, як я зрозумів, йде на переробку і виробництво, а все інше?
— Зразу скажу, жоден грам, того, що нами приймається не потрапляє ні на яке звалище. Те, що наше підприємство не в змозі обробити, відправляється на відповідні заводи. Наприклад, макулатура. У нас вона проходить розфасовку по марках, складається й відправляється на чотири заводи з переробки макулатури в Малин, Обухів, Рубіжне і Жидачів. Усі полімери ми обробляємо самі. У готові вироби добавляється тільки невеликий відсоток сировини з пет-пляшок, увесь інший пластик у нас проходить первинну оброку і відправляється на відповідний завод по переробці в Черкаси. Увесь об’єм склобою забирає Гостомельський склозавод, нам пощастило, що він поряд. Отож, як бачите робота налагоджена, у нас прямі поставки на заводи, об’єми вивезених нами відходів теж, як видно, величезні.

На останок було б цікаво почути про плани на майбутнє, можливо у вас є побажання бучанцям.
— Щодо планів, то як я вже казала, через місяць-два ми поставимо нове унікальне обладнання і випускатимемо продукт, про який говоритимемо наступного разу. Ми постійно розвиваємось і в майбутньому будемо намагатися обробляти якомога більше сировини, бо як каже статистика — у сміттєвому контейнері тільки 15% сміття.
Думаю, що наша співпраця з місцевою владою теж буде розвиватись у кращий бік. Будемо удосконалювати контейнерні майданчики по збору ТВП. Нам би хотілося щоб на них були тільки один-два баки для сміття, а інші – це роздільні баки для нашої вторсировини. А бучанцям нагадаю, що коли ви виносите сміття з дому не полініться і відокремте хоча б пластик і скло. Це не забере у вас багато часу, але тим самим ви внесете свою часточку у боротьбу із забрудненням навколишнього середовища.

Підготував : Віктор Артемчук
газета "Бучанські новини" №29-30 від 28 липня 2006р.
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
Nick

OFFline

  • Nick (21)
  • Місцевий
  • 3 серпня 2006 17:51
хоть бы улыбнулась для камеры. wassat

0