» » » Бучанський завод склотари : Екологічна інформація

Бучанський завод склотари : Екологічна інформація

Діюче підприємство ТОВ «Бучанський завод склотари», розташоване в смт. Буча, вул.Кірова, 84, Києво-Святошинського р-ну, Київської області в 2003-2005 р. провело технічне переоснащення діючих виробництв, яке було здійснено в розрізі виконання державних програм розвитку галузі виробництва склотари ( Постанова КМ України від 16.08.94 р., № 561 « Про державну програму розвитку виробництва тари і пакувальних матеріалів на період до 2000 р.»).

Техпереоснащення здійснено за рахунок впровадження сучасних технологій, устаткування таких відомих світових фірм як «Скло строй» Чехія, Німеччина, «PLM» Голландія, «Мотим» Угорщина, «Гарднер-Денвер» Фінляндія, а також за рахунок автоматизації всіх виробничих процесів, що цілком відповідає світовому рівню.

Завод на сьогоднішній день забезпечує робочими місцями 717 осіб, мешканців смт. Буча. Бюджетні надходження за 2005 р. склали понад 1650,0 тис грн..

Найзначнішими впливами на стан навколишнього середовища є компонент «повітряне середовище», на яке діють такі процеси, як згорання природного газу, варка скла і відпал скловиробів, робота скло формуючих машин, розвантажувальні та навантажувальні процеси сировинних матеріалів, їх підготовка і зберігання, транспортування шихти.

Для забезпечення нормативного стану навколишнього середовища при здійсненні техпереоснащення і після його закінчення передбачені наступні природоохоронні заходи.
На дільницях пиловидалення встановлено знепилюючі агрегати (пиловловлювачі).
Шихтоподача в цех склотари здійснюється по закритій галереї.

Для викидів продуктів згорання природного газу передбачені димові труби, висота і гирло яких відповідають нормативам розсіювання шкідливих речовин в атмосфері.
При горінні природного газу застосовуються спеціальні пальники, які забезпечують ефективне згорання палива.

З метою ефективного використання палива передбачено використати теплоту підходящих димових газів від скловарних печей. Скловарні печі № 4,5 облаштовані котлами-утилізаторами, що дозволило відмовитись від котельні та забезпечити обігрів всіх виробничих приміщень і крім того з’явилася можливість передати частину тепла місцевому підприємству «Теплокомунсервіс» в кількості 1,0 гкал/годину, що в свою чергу дозволяє зменшити обсяги спалювання природного, а значить і скоротити викиди продуктів згорання в атмосферне повітря. Введення в експлуатацію котла – утилізатора на скловарній печі № 1 дозволить селищу відмовитись від послуг котельні.
За програмою зниження викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин було переведено навантажувальну техніку заводу з бензину на більш екологічне паливо – пропан-бутан. На впровадження вище зазначених природоохоронних заходів протягом 2003-2005 р було витрачено 1256,0 тис грн..

На перспективу планується провести реконструкцію скловарної печі № 5, заміну скло формуючих машин на сучасні, що дасть змогу ще більше скоротити викиди в атмосферу забруднюючих речовин.
Для прийняття, зберігання та видачі паливно-мастильних матеріалів використовується існуючий склад ПММ.

Повітрообмін всіх приміщень розраховано на асиміляцію і видалення шкідливостей, які виділяються від технологічного обладнання, а також надлишкового тепла від інсоляції, з метою забезпечення нормуючих санітарно-гігієнічних умов в робочій зоні.
Для асиміляції і видалення шкідливих речовин з робочої зони, передбачено улаштування організованої природної вентиляції – аерації з улаштуванням відкриваючихся вікон і незадуваючого аераційного ліхтаря.

Для видалення пилу сировинних матеріалів від місць його виділення, передбачено системи аспірації з двох-ступеневим очищенням викидає мого в атмосферу повітря. Для першого ступеню очищення використовуються високоефективні циклони типу СЦН – 40, для другого ступеню – фільтри рукавні типу СМЦ 166 Б.Уловлені в процесі очищення сировинні матеріали повертаються в виробництво. Бункер для приймання шихти скло цеху розміщується в закритому приміщенні.

Приймання, транспортування і зберігання насипних сировинних матеріалів здійснюється в закритому складальному цеху, зберігання підготовлених матеріалів передбачається в герметичних бункерах.
Постійні екологічні заходи в процесі експлуатації:
- по охороні атмосферного повітря – контроль за забрудненням атмосфери на контрольних точках СЗЗ та на джерелах викидів, який здійснюється атестованою власною екологічною лабораторією, згідно графіку, узгодженого з органами Мінекології та природних ресурсів;
- впроваджено систему управління охорони навколишнього природного середовища, тобто розроблення системи заходів постійно діючих на виробництві направлених на охорону навколишнього середовища від забруднення.

Вцілому по ТОВ «БЗС» викиди в атмосферне повітря складають 26,35 г/сек., 42,675 т/рік.
Концентрації забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, не перевищують 0,8 ГДК на границі СЗЗ з врахуванням фонових концентрацій забруднюючих речовин та в селітебній зоні.

ТОВ «БЗС» має наміри продовжити термін дії дозволу на викиди.

ТОВ «БЗС» згідно законодавства сплачує збори за забруднення довкілля до місцевого та державного природоохоронних фондів.

Пересічних громадян та громадські об’єднання запрошуємо до співпраці в питаннях охорони довкілля.

Свої зауваження та пропозиції щодо діяльності ТОВ «БЗС» просимо повідомляти до місцевої адміністрації за тел. 29-690.
В.О.КУЛІК, головний інженер 
газета: "Бучанські новини" №45 від 17 листопада 2006р.
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
редактор

OFFline

  • редактор (6)
  • Головні редактори
  • 17 листопада 2006 16:28
так же есть интересная статья про завод на сайте www.dcz.gov.ua (Державна служба зайнятності)

0