Хрещенські купання » Бучанський міський сайт Новини міста Буча. Бучанські новини

Хрещенські купання

19 січня, в день великого християнського свята Водохреща, закінчується майже місячний період відзначення новорічно-різдвяних свят, названих у народі святками. Традиційно на Водохреща в церкві проходить святкова відправа, парафіяни освячують воду, яка потім вважається цілющою. Випивши та омивши своє тіло цією водою, людина позбавляється всього лихого та зміцнює своє здоров`я.

Цього дня, також традиційно, люди збираються біля водойм. У кризі вирубується ополонка, як правило у вигляді хреста, і в освяченій воді бажаючі можуть скупатися.

Своїм прикладом депутати Бучанської міської ради Ігор Бартків та Іван Лисенко вже третій рік поспіль пропагують традицію хрещенських купань серед бучанців. Ось і цього року за їхньої ініціативи більшість міських обранців, бізнесменів та просто громадян взяли участь у святкових заходах на Ворзельському
озері. Серед присутніх були секретар Бучанської міської ради Марія Крижова, депутати Семен Яцук, Галина Джунь, Дмитро Корж, Олександр
Кравчук, Алі Гейдаров, Музефар Османов, Андрій Чечило, бізнесмен та колишній кандидат на посаду Іпінського міського голови Василь Бабицький та ін. А наймолодшим, з тих, хто наважився зануритися у крижану воду був бучанець, учень 8-го класу Бучанської спеціалізованої школи-інтернат Дмитро Панфілов.

Все ж купальників виявилося не так багато, проте, після освячення, руки та обличчя омивали цілющою водичкою всі.газета: №4 "Бучанські новини" від 25 січня 2008р.
Віктор Артемчук
Водохреща
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.