» » » » Бучанська ДЮСШ входить до п’ятірки найкращих в області

Бучанська ДЮСШ входить до п’ятірки найкращих в області

Останнім часом у нашому місті досить стрімкими темпами розвивається дитячий футбол. Про це свідчать значні досягнення і перемоги маленьких спортсменів на Чемпіонатах Київщини і, навіть, у змаганнях, що проходять на державному рівні.

Про те, чим сьогодні живуть бучанські футболісти дитячо-юнацької спортивної школи, в яких чемпіонатах беруть участь, розповідає її директор – Микола Кривошей.

- Нині в усіх школярів – канікули. Можна сказати, що і для вихованців бучанської спортивної школи настав сезон затишшя?
- Ні, для нас – це спекотна пора. У червні завершилася першість Київської області з футболу серед дитячо-юнацьких команд у трьох вікових групах: 1991-92 р.н., 1993-94 р.н. і 1995-96 р.н. Наша команда дітей 1995-96 року народження зайняла в цих змаганнях четверте місце. Це дуже добрий результат, бо в першості брали участь 44 команди Київщини. Ми сподіваємося, що в подальшому з цих хлопчиків виростуть перспективні футболісти.
Крім того, 18 червня ми провели футбольний матч на «Кубок мера». Цей турнір також виграли наші діти.

- У яких змаганнях братимете участь найближчим часом?
- Зараз ми готуємося до наступного спортивного етапу. З 21 по 27 липня в місті Скадовську Херсонської області буде проводитися першість серед дитячо-юнацьких футбольних команд: Всеукраїнський турнір на приз «Золотий колосок» - «Хто ти, майбутній олімпієць?». Нашу команду на цих змаганнях будуть представляти хлопці 1995-96 року народження.

- Складно було потрапити на цей турнір?
- Проводився відбір. Проходила зимова першість серед команд, які входять до товариства «Колос» (зокрема, і команда з Бучі). І хоча ми вперше брали участь у цьому футбольному турнірі, але посіли третє місце. Це дало право брати участь у змаганнях, які проходитимуть у Скадовську. Окрім «робочих» моментів, діти зможуть і відпочити, хоча графік проведення матчів – дуже щільний.

- Яка кількість дітей-футболістів зараз навчається в ДЮСШ?
- У Бучанській ДЮСШ сьогодні займається 123 учнів-футболістів. Але ще є дітки 1999-2000 року народження, які також у нас перебувають, тренуються – проходять своєрідну підготовку. Раніше ці групи йшли, як «фізкультурне оздоровлення». Нині ж, це – молодша вікова група, яка не бере участі в першості Київської області з футболу. Але все рівно вони у нас задіяні – їздять на змагання зі своїми старшими колегами, аби набратися досвіду, поринути в саму атмосферу футболу, відчути себе членом команди.

- Аби потрапити до вас, потрібно пройти певний відбір?
- До ДЮСШ дітки потрапляють із спортивних секцій наших загальноосвітніх шкіл. Ми жодній дитині не відмовляємо в праві навчатися в спортивній школі, адже здібності можуть проявитися в різний віковий період. У футболі є свої нюанси. Якщо взяти дитину з першого по восьмий клас (не за шкільною програмою), то, як показує досвід, дитина може заграти на третьому році навчання, але згодом – знизити свої показники. А діти, які до цього часу нічим особливим не виділялися, можуть наздогнати і перегнати у розвитку своїх товаришів. Все дуже відносно.

- На Вашу думку, яку користь для дітей приносить гра у футбол? Варто займатися цим видом спорту?
- Бучанська ДЮСШ – надає абсолютно безкоштовні послуги. І одне з найголовніших завдань, які ми ставимо перед собою – оздоровлення дітей, а потім вже сам футбол. І дуже добре, що діти хочуть займатися в нас, бажають своє життя, хоча б на цьому етапі, пов’язати з футболом.

Футбол, крім прекрасного фізичного розвитку, дає ще й можливість бути «в команді». Це дуже важливо, адже в майбутньому така модель поведінки переноситься на дорослі взаємини, коли людина готова допомогти іншому, бути серед широкого загалу, здатна акумулювати свої сили.

- Який професійний рівень тренерів, що працюють в ДЮСШ?
- Тренери у нас досвідчені, але немає молодих фахівців своєї справи. Фінансово ми не може їх заохотити в нас працювати, бо в Києві, на аналогічних посадах, зарплатня вища. Ми не маємо тренерів, які б прийшли не від дитячих колективів, які б внесли нові віяння у фізичну підготовку спортсменів. Це не дуже добре.
- Чи задовольняє стан матеріально-технічної бази спортивної школи?
Щодо матеріально-технічної бази, спортивного оснащення нашої школи, то можна сказати, що по показниками ми входимо до п’ятірки кращих ДЮСШ області. Ту ж форму ми частково купуємо, а частину – отримуємо в подарунок. Фінансує нас Бучанська міська рада – ми на бюджеті.
З нетерпінням чекаємо і на реконструкцію стадіону (який планують зробити зі штучним покриттям) біля ПМК. Сподіваємося, що з нагоди 1 вересня нам зроблять такий подарунок.

- Чи є перспективи розвитку дитячого футболу в нашому місті?
- Безперечно, перспектива розвитку дитячого футболу в Бучі є. Адже для цього багато чого робиться – витрачаються значні сили і кошти. А найголовніше – є величезне бажання самих дітей грати у футбол.
газета: №27 "Бучанські новини" від 4 липня 2008р.
Людмила Гладська
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.