» » Забудова мікрорайону Ястремщина

Забудова мікрорайону Ястремщина

15 січня, в приміщенні Бучанської міської ради відбулися громадські слухання по детальному плану забудови території в районі вулиці Києво-Мироцької (мікрорайон Ястремщина).

Замовник проекту – КП "Бучабудзамовник". Проектна документація була розроблена
ВАТ "Український Державний НДІ проектування міст "ДІПРОМІСТО".
Як повідомила представниця проектного інституту Вікторія Олійник, площа даної території становить 160 га.

Згідно ескізу, основою мікрорайону стане блокована надщільна забудова – переважно одно та двоповерхові будинки. Але разом із цим будуть зведені два квартали дев’ятиповерхових будинків (на 1800 мешканців) та квартал – чотири і п’ятиповерхових (близько 1000 людей). Крім цього, у плані також передбачено район індивідуальної садибної забудови (на 350 жителів), розташований на площі 16 га, і блокована забудова з невеликими ділянками – від 300 до 500 кв. м. (на 1800 людей).

На території проживатиме 6 тисяч людей.

Ландшафтно-рекреаційна територія

Для міських потреб буде побудовано парк площею близько 26 га. Тут розташовуватимуться будівлі загальноміського значення. Зокрема, спортивний центр із спортивними залами, великим басейном, відкритими спортивними спорудами, а також ресторани, дитячі майданчики, атракціони та ін.

Збережені зелені насадження та озера, які очистять, утворюватимуть паркову зону, яка, власне, і буде поступово переходити у міський парк.

Варто зазначити, що житловий район межує з Клавдієвським лісовим господарством та садибними кооперативами, а північною стороною виходить на пойму річки, на якій також передбачається рекреаційна зона.

Інфраструктура

На ділянці площею 2,5 га буде збудована школа на 730 учнів.

Передбачено будівництво трьох дитячих садочків (два на 70 місць і один на 90 місць).
Буде зведено два торгово-розважальних центри із офісними приміщеннями, підземною стоянкою, магазинами, кінозалами, спортивними залами, аптеками тощо.

У мікрорайоні буде розташована поліклініка, яка розрахована на 139 відвідин у зміну.
З південного боку території забудови проходитиме комунальна зона.

Замість уже звичних гаражів з’являться чотириповерхові паркінги, які задовольнять потреби жителів багатоповерхівок.


Інженерне забезпечення

По вул. Києво-Мироцькій буде проходити газопровід середнього тиску. Збережеться існуюча котельня, яку планують реконструювати. Передбачено будівництво міні-ТЕС, що забезпечить мікрорайон електроенергією.

Водопостачання, каналізація

Буде централізованим і здійснюватиметься за рахунок будівництва шести артезіанських свердловин і двох уже існуючих (здатні забезпечити водозабір першої черги – школу і житловий масив навколо неї).

У майбутньому будуть побудовані очисні споруди і масив підключать до загальноміських інженерних мереж. Проведення водопостачання та водовідведення другої і третьої черг планується включити до загальноміських програм.

Транспортне сполучення

Мікрорайон буде з’єднано з трасою державного значення Київ-Ковель шляхом будівництва нової магістралі. Пасажирський транспорт курсуватиме по вул. Києво-Мироцькій, по новій міській трасі, яка й з’єднає з «Варшавкою».

Районна магістраль пройде між дачами та даним мікрорайоном.

Під час громадського обговорення виникла дискусія, яка, насамперед, стосувалася будівництва загальноміської дороги, адже вона частково буде торкатися садибних ділянок, які перебувають у приватній власності жителів. Проте, якщо досить важливе транспортне сполучення захочуть прокласти, в будь-якому разі людям доведеться компенсувати втрачене майно.

Підводячи підсумки обговорення, Бучанський міський голова Анатолій Федорук зазначив, що даний проект досить великий, амбітний, цікавий, як в кількісному, так і якісному значенні. А більшість відповідей на запитання, які виникають, можна буде отримати під час його реалізації.

Наразі є проблеми, пов’язанні із водозабезпечення. Можливі шляхи їх вирішення – розширення резервуарів чистої води (РЧВ) по вул. Пушкінській і їх «закольцовка», або ж будівництво нових РЧВ в мікрорайоні Ястремщини.

«У процесі роботи, всі питання будуть врегульовуватися, щоб максимально врахувати інтереси як тих, хто вже живе, так і тих, хто буде жити і розбудовуватись в даному мікрорайоні. І все це обов’язково буде відбуватися під егідою Бучанської міської ради», - зазначив Анатолій Федорук.


Людмила Гладська
Коментарів: 3
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
Kvinka

OFFline

  • Kvinka (2)
  • Місцевий
  • 19 січня 2009 19:09
Було б СУПЕР якби ці всі задуми дійсно стали реальністю! Буча і так сильно відрізняється від інших міст-сателітів Києва (у позитивну сторону). З реалізацією вищевказаного- конкурентів місту не буде! wink
А це і нові робочі місця, і надходження у бюджет в першу чергу.
Колись 4 роки тому, ми вирішували - ризикнути і переїхати зі столиці до передмістя, чи продовжувати жити і ростити дитину в місті, де вже нема клаптика чистого повітря. Ризикнули і не жалкуємо smile На сьогодні ми мешканці тієї самої Ястремщини, яка, сподіваємось, знову стане розвиваючимся мікрорайоном , а не глухим кутком як є на сьогодні.
Щиро підтримуємо задум, шановний пане голово!

0
DeVOuR

OFFline

  • DeVOuR (108)
  • Місцевий
  • 20 січня 2009 00:00
подарите мне кто-нибудь там участок :) малюсюпусинький.. соток 6 feel

-||DeViL WaS An AnGeL ToO..||-
-||WoRlD iS a GhEtTo||-

0
administrator

OFFline

  • administrator (327)
  • Адміністратори
  • 20 січня 2009 00:03
Цитата: DeVOuR
подарите мне кто-нибудь там участок :) малюсюпусинький.. соток 6


- ой.. и мне! можно и на четыре..

0