» » Міський суботник: У Бучі посадили дві тисячі дерев

Міський суботник: У Бучі посадили дві тисячі дерев

У третю суботу квітня, коли традиційно відзначається День довкілля, у всіх населених пунктах Київської області були організовані масштабні суботники. Не стала вийнятком і Буча. Проте цього разу до міста приїхало багато посадовців. У Бучі наводили порядок та висаджували дерева перші особи: голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк, його заступник – Тетяна Подашевська, голова Київської обласної ради Володимир Майбоженко, начальник управління сільського господарства Володимир Покотило, голова Бучанської міської ради Анатолій Федорук, начальник управління інформаційної політики та зв`язків із громадськістю Віталій Боровко.


Загалом у місті було висаджено близько двох тисяч дерев. Половину з них привезли представники облдержадміністрації, переважно липи і берези. Решту – придбала Бучанська міська рада. Насамперед, це сакура, дуб, липа, береза, горобина.
«Озброївшись» лопатами та відрами, Анатолій Присяжнюк та Анатолій Федорук приступили до роботи. Почали з парку Мирному Атому, що по вулиці Чкаловій. Там вони посадили молоді дуби та берези. Потім поїхали саджати дерева на Алею Слави, щоб напередодні святкування 65-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, привести парк у порядок.


А вулицю Енергетиків (навпроти школи №4) прикрасили 15 ніжних сакур. До речі, у попередні роки вже було висаджено 20 сакур по бул. Богдана Хмельницького. У цьому ж році вирішили продовжити традицію. Як повідомив Бучанський міський голова Анатолій Федорук, саджанці цілком адоптовані до українських кліматичних умов (вони були вирощені у Нідерландах).

- «Ми висаджуємо ті деревця, яким уже по 4-5 років. Тому вони самі себе зможуть захищати від негативного впливу навколишнього середовища», - сказав Анатолій Петрович.
Приклад двох голів «підхопили» керівники відділів, служб, установ та організацій міста (разом із своїми колективами), громадськість та молодь Бучі. Процес озеленення просувався досить жваво – навіть дощ не став на заваді. Гості, посміхаючись, говорили, що то на щастя, аби саджанці краще прийнялися і росли на користь територіальній громаді.
17 квітня акція «Посади дерево» відбулася в усіх населених пунктах Київщини, і зокрема в Іванківському, Макарівському, Васильківському районах.

- «Цього дня у Київській області було посаджено близько 20 тисяч дерев. Проте, до питання благоустрою ми підходили комплексно – займалися не тільки озелененням, але й прибирали населені пункти від сміття. Скажу, що наступного тижня буде проводитися Всеукраїнський суботник у якому ми також візьмемо участь. Усі працівники обласної державної адміністрації обов`язково зроблять свій посильний внесок, щоб рідна Київщина була чистою і красивою!», - прокоментував сьогоднішню подію голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк.


У перервах між працею, журналісти поставили голові Київської облдержадміністрації Анатолію Присяжнюку та голові Бучанської міської ради Анатолію Федоруку низку запитань. Майже всі вони стосувалися благоустрою.

- Не секрет, що нині багато міст України страждають від того, що немає куди дівати сміття. Яка ситуація із відходами у Київській області, зокрема у місті Бучі?
Анатолій Присяжнюк:
- Київщина в цьому питанні – не виключення.
Повідомлю, що сьогодні у нас є інвестори, які готові будувати на околиці Бучі сміттєпереробний завод. Адже відходів дуже багато і їх потрібно кудись дівати. Те, що люди вивозять і викидають сміття у лісі – неприпустимо. Проект планується реалізувати протягом двох років.
Ми вцілому розробляємо на Київщині відповідну програму. Так, лише за останній тиждень у мене були представники німецьких та шведських компаній, які мають фінансовий ресурс. Тож, інвестиційні проекти є. Думаю, що ми будемо їх погоджувати з громадою і рухатися у заданому напрямку.
Ми повинні зробити наші міста та села – європейськими, і створити такі умови, щоб громадяни могли у них відпочивати та милуватися краєвидами.

- Буде проводитися конкурс, щоб визначити компанію, яка будуватиме завод?
Анатолій Присяжнюк:
- Не думаю, що будемо проводитися конкурс. Сьогодні тих, хто бажає зайнятися справою по переробці вторсировини, - не так вже й багато. І те, що люди прийшли зі своїми коштами – уже позитив. Ми із задоволенням будемо з ними працювати.

- Вже точно відомо, хто стане інвестором?
Анатолій Федорук:
- Місцеве підприємство МПП «Рада», яке вже 8 років працює в регіоні по збору і сортуванню вторсировини, підписало меморандум про співпрацю з шведськими інвесторами (під гарантії уряду). В Україні планувалося реалізувати близько 8 таких пілотних проектів.
Зазначу, що діяльність підприємства «Рада» - дуже відчутна. Так, близько 35-40% сміття ми не веземо на полігони, а воно збирається і переробляється. Це – значна економія бюджетних коштів. У нас дійсно існує проблема з утилізацією сміття. Адже Бородянський полігон, куди раніше вивозили відходи, фактично вже вичерпав свій ресурс, а їздити до Обухова – економічно невигідно.

Стосовно самого проекту, то територія, на якій будуватиметься завод, уже визначена. Споруда буде розташована за 5 км від житлової забудови (від межі міста Бучі). Майбутній завод розрахований виключно на Ірпінський регіон та місто Бучу. Тобто, сміття із Києва та решти населених пунктів Київщини до Бучі возити не будуть.
Наголошу, що будуватиметься не сміттєспалювальний завод. Це буде надсучасний сміттєсортувальний комплекс з використанням найновітніших технологій, які нині існують у Європі.

- Скільки коштів потрібно на будівництво заводу?
Анатолій Присяжнюк:
- Близько 10-15 млн євро. Це буде невеликий компактний завод, але він принесе багато користі. Люди не будуть викидати сміття у посадки, лісові зони. Ми поетапно привчатимемо населення до порядку. І новий завод нам у цьому допоможе. Головне, що це – екологічно чистий завод, де нічого спалювати не будуть. Сміття лише сортуватимуть.

- Ви перший раз у Бучі? Які ваші враження від міста?
Анатолій Присяжнюк:
- Я проїжджав Бучею, але в самому місті – вперше. Маю нагоду спілкуватися з людьми, ходити вулицями міста. Я враженй соціально-економічним розвитком Бучі і можу сказати, що міський голова – на своєму місці.***
Людмила Гладська
спеціально для www.bucha.com.ua
футбол міські новації Федорук Анатолій Петрович
Коментарів: 0
Додати коментар