Буча: Як харчуються місцеві діти? » Бучанський міський сайт Новини міста Буча. Бучанські новини
» » Буча: Як харчуються місцеві діти?

Буча: Як харчуються місцеві діти?

З початком нового року проводяться конкурсні торги щодо визначення підприємства, яке забезпечуватиме харчування дітей у навчальних закладах. Адже добре відомо, що в основі здоров'я дитини, насамперед, лежить збалансоване раціональне харчування.

Про те, як здійснюється харчування у навчальних закладах міста, – поцікавилися у начальника відділу освіти Лариси Федорук.

- Ларисо Петрівно, за яким принципом організовано харчування школярів і яке підприємство це робитиме?
- Щороку Міністерство праці та соціальної політики України проводить торги на закупівлю послуг з організації харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У місті функціонує комунальне підприємство громадського харчування «Продсервіс», яке протягом багатьох років стає переможцем у торгах та надає послуги з організації харчування для учнів загальноосвітніх шкіл.

У кінці минулого року ми дуже хвилювалися, яким чином будуть відбуватися зазначені вище торги, бо ж всім відомо, що сталися зміни у законодавстві щодо тендерних процедур. Враховуючи те, що процес проведення державних закупівель остаточно не врегулювався, Міністерство праці та соціальної політики продовжило співпрацю з підприємством «Продсервіс» укладанням додаткової угоди на І квартал 2011 року.
Отже, учні шкіл міста після зимових канікул забезпечені харчуванням.

- Чому впродовж багатьох років виграє торги саме «Продсервіс»? Є якісь переваги від цього?
- Не секрет, що торги виграє той, хто занижує вартість харчування. Наше ж підприємство «Продсервіс» ніколи до такого методу не вдавалося, тому що прекрасно розуміло, що в такому разі неможливо буде організувати якісне харчування та забезпечувати виконання норм харчування. Насправді, це величезний плюс, що харчування здійснюється нашим комунальним підприємством. Адже воно зацікавлене в тому, щоб виконати завдання по харчуванню дітей якомога краще і зберегти свою добру репутацію. Взагалі, ця тема по області, та й в цілому по Україні, досить болюча. Якщо тендер виграє підприємство, що не зареєстроване в даному населеному пункті, то, як правило, виникає багато проблем. Досить складно забезпечити їдальні шкіл технологічним обладнанням, робочим персоналом, необхідним інвентарем.

- Якою є вартість харчування дітей у школах і дошкільних закладах? Чи планується його збільшення?
- Вартість харчування, яка встановлена у день по школах, залишається незмінною. Для учнів 1-4-х класів – 10,65 грн; для учнів 5-8-х класів – 11,75 грн; для учнів 9-11-х класів – 13,25 грн. Зазначу, що це найкращі показники у Київській області, тому норми виконуються на 105 %.
Харчування у дошкільних закладах для дітей, які мають статус постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, організовується безкоштовно. Решта здійснюється за принципом "50 на 50" (місцевий бюджет і кошти батьків). На сьогодні вартість харчування становить 14 грн на одну дитину в день, виконання норм харчування становить 83%. Звичайно, цієї суми недостатньо, щоб забезпечити виконання норм харчування, які затверджені ще у 1992 році. Найближчим часом планується збільшення суми на харчування.

- Розпочався новий рік, а разом із тим йде налагодження процесу харчування в плані документообігу, закупівель. Чи позначається це якось на дітях?
- Відділом освіти готується пакет документів на проведення торгів на закупівлі продуктів харчування для дошкільних навчальних закладів та послуг з організації харчування для учнів 1-4 класів, які не мають чорнобильських посвідчень.
Харчування дітей не припинялось, а здійснюється вчасно і в достатній кількості завдяки тому, що підприємство «Продсервіс» - це комунальний заклад міста (і задіяні кошти місцевого бюджету), то на дітях організаційні моменти жодним чином поки що не позначились. Підприємство йде нам назустріч - і якщо в тому виникає потреба, то харчує дітей навіть у борг.

- Часто мова йде про пільгові категорії дітей. Що мається на увазі?
- Не всі учні, які навчаються у 1-4-х класах, мають чорнобильські посвідчення. Згідно законодавства, органи місцевого самоврядування повинні забезпечити харчування таких дітей за рахунок коштів місцевого бюджету. Крім того, якщо вихованець чи учень 5-11 класів належить до соціально незахищених категорій (сирота, з багатодітної сім'ї та ін.), то відповідно законодавства виконавчим комітетом виноситься рішення щодо можливого часткового або повного звільнення від плати за харчування.

- Чи є якісь проблемні моменти в організації харчування дітей, зауваження з боку контролюючих структур? Якщо так, то яким чином усуваються недоліки?
- Суттєвих недоліків немає – усі вимоги виконуються. Проводиться ремонт технологічного обладнання, поновлюється інвентар, меню складається та затверджується з урахуванням вікових та фізіологічних потреб дитини, кухарі дотримуються суворих правил гігієни.
Дії керівництва навчальних закладів та «Продсервісу» скоординовані, що дає змогу дітям отримувати свіжі продукти та якісне харчування.
Людмила Гладська 
газета: "Бучанські новини" №2 від 21 січня 2011 року
Продсервис Продсервіс
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.