У Бучі пожеж стало менше » Бучанський міський сайт Новини міста Буча. Бучанські новини

У Бучі пожеж стало менше

Дружній колектив пожежно-рятувальної частини м. Бучі працює злагоджено, нарікань на роботу немає. За сигналом про небезпеку пожежники виїжджають на виклики, гасять полум’я, рятують життя людей та їхнє майно від стихії.
Детальніше про цікаву, екстремальну й нелегку роботу Бучанської пожежної частини, умови праці в ній, статистичні дані надзвичайних ситуацій дізнавалися у начальника 8-ПДПЧ м. Бучі, майора Юрія Буренка.

– Юрію Івановичу, яким був 2010 рік для працівників 8-ПДПЧ Бучі? Скільки було пожеж та які причини їх виникнення?
– Підводячи підсумки, можна сказати, що 2010 рік пройшов нормально, без серйозних катаклізмів та надзвичайних ситуацій. Минулого року на території Бучі виникло 40 пожеж (для порівняння, у 2009 році – 47). Серед них у житловому секторі – 22 пожежі, 7 пожеж трав’яного настилу, 7 – сміття, 2 – загоряння торфу, 2 – автомобілів. Також 39 разів виїжджали на допомогу в інші райони та населені пункти (було 13 виїздів у м. Ірпінь, 8 – у с.м.т. Гостомель, 5 – у с.м.т. Ворзель, 5 – у с. Рубежівка, 2 – у с. Мироцьке, 2 – у с. Горенка, 1 – у с.м.т. Немішаєво, 1 – у с. Микуличі, 1 – у с. Забуччя). Один раз виїжджали на викачування води, 5 разів на ДТП, 6 разів – на коротке замкнення без послідуючого горіння.
Причинами пожеж були: необережне поводження з вогнем (17 випадків), підпали (11), електрогосподарство (8), пічне опалення (1) та інші причини пожеж (3). Хибних викликів було 33.

На фото: Микола Груденко, начальник караулу, старший лейтенант;
водії Олександр Купраш та Сергій Денисенко;
пожежники Олег Рощенко та Віктор Лехно.


– Який особовий склад та яке технічне забезпечення Бучанської пожежної частини?
– У пожежній частині працює 28 чоловік особового складу – водії, пожежники, начальники караулів, командири відділень, диспетчери. На балансі знаходиться три пожежних автомобіля: дві автоцистерни, одна автодраина висотою 30 м. На сьогоднішній день бойова та резервна техніка справна, коли виникали поломки, то вони вчасно ремонтувалася. Пожежно-технічне обладнання та діелектричні засоби випробувані і перебувають у належному стані. У належному стані також знаходиться пожежно-технічне обладнання. Протягом року вчасно проводяться поточні ремонти пожежних рукавів. У 2010 році придбано 60 рукавів, якими було укомплектовано резервну та бойову техніку 8-ПДПЧ м. Бучі і створено 100-відсотковий резерв на складі. Обладнано дошку руху рукавів. Оперативно-рятувальна техніка укомплектована згідно норм потрібності. Засоби зв’язку знаходяться у задовільному стані. Придбано нові радіостанції на весь особовий склад. Також замінено стаціонарну радіостанцію і три мобільних радіостанції в автомобілях.

– Чим займаються борці з полум’ям, коли немає викликів?
– У «вільний час» особовому складу пожежної частини приділяється значна увага для проведення занять з бойової та службової підготовки. Проводяться додаткові заняття з водіями та радіотелефоністами частини. У 2010 році працівниками 8-ПДПЧ на території Бучі була виконана робота з вдосконалення та покращення технічної бази газодимозахисної служби. Поставлено на озброєння три апарати АСП-2, весь особовий склад пройшов навчання та отримав допуск до роботи в них, проведено ревізію масок у частині, закуплено новий бойовий одяг для особового складу. Всі пожежні гідранти перевірені згідно графіка зовнішнім оглядом та спуском води. Дільниці, на яких розташовані пожежні гідранти, перезакріплені для покращення вивчення особовим складом. Приведено у належний стан документацію з водопостачання. Всім цим та іншими буденними справами і займаються бучанські пожежники...

– Який рівень підготовки працівників та умови праці у пожежній частині?
– Загальна підготовка особового складу на належному рівні. У травні 2010 року на обласних змаганнях з пожежно-прикладного спорту у м. Вишневому 8-ПДПЧ м. Бучі зайняла 18 місце серед 35 команд. У серпні на обласних змаганнях з пожежно-стройової підготовки команда бучанських рятувальників зайняла 15 місце серед 35 команд, що свідчить про належний рівень проведення практичних занять з відпрацювання нормативів начальниками караулів та командирами відділень.
У приміщенні їдальні для особового складу проведено капітальний ремонт, згідно вимог зроблено нову кімнату психологічного розвантаження, проведено роботу з благоустрою території частини, особовий склад повністю забезпеченим літнім та зимнім одягом.

Увага! Статистика свідчить, що найчастіше пожежі виникають через необережне поводження з вогнем. То ж пам’ятайте про дотримання правил пожежної безпеки на роботі та у побуті. Адже ціна необережності, байдужості може бути надто високою і спричинити непоправної шкоди оточуючим, близьким. Намагайтеся розповідати дітям про негативні прояви вогню, не допускайте перебування дітей на одинці, не залишайте сірники на видноті.
У разі виявлення пожежі повідомте про це пожежну частину Бучі за тел.: 25-3-61 або 101.

• Довідка •
Юрій Іванович Буренко у 1996 році закінчив Черкаське пожежне технічне училище та почав працювати у бучанській пожежній частині (ППЧ-51) на посаді старшого інспектора і начальника. У 1999 році закінчив Інститут пожежної безпеки імені героїв Чорнобиля.
Вікторія Кончаківська 
мнс
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.