Про комунальну аптеку » Бучанський міський сайт Новини міста Буча. Бучанські новини

Про комунальну аптеку

Нині на території Бучі функціонує вже понад одного десятка аптек, проте майже всі заклади – приватні. У нашому місті продовжує існувати тільки одна комунальна аптека, де пільгові категорії населення безкоштовно, по рецептам лікаря, можуть отримати необхідні ліки в межах виділення фінансування.

Щодалі функціонування аптеки стає все тяжчим й невигідним для її працівників. На ринку даний заклад не конкуренто спроможний, бо ж безоплатно виконує доставку пільгових ліків для чорнобильців, несе значні втрати по забезпеченню медичних закладів сильнодіючими препаратами, на роботу з якими інші аптеки не мають ліцензії. Виручених коштів не вистачає на задоволення потреб підприємства та виплати заробітних плат його персоналу.

«У цієї аптеки, як у комунального підприємства, зараз скрутні часи. Однією з причин складності є те, що КП «Міжлікарняна аптека» належить до Ірпінської міської ради і власник у неї ірпінська громада. Тому Буча, зокрема Бучанська міська рада, може допомогти тільки частково», – так коментує діяльність єдиної комунальної аптеки на території Бучі Лариса Матюшенко, заступник міського голови з соціально-гуманітарних питань.

Навантаження, покладене на аптеку, величезне і відмінне від діяльності приватних аптек. Ірпінська «Міжлікарняна аптека» забезпечує лікарні медичними препаратами, виготовляє необхідні розчини та порошки, зберігає та видає безкоштовні ліки для онкохворих, чорнобильців, ветеранів, для проведення операцій тощо. Поступають ліки централізованим постачанням, для чорнобильців – з Чорнобильського фонду, для хворих на цукровий діабет – з Міністерства охорони здоров’я. До того ж, комунальна аптека має ліцензію на отримання і збереження наркотичних і сильнодіючих засобів, яка вимагає створення особливих умов, необхідних для створення, зберігання та видачі цих препаратів, чого не існує у звичайних приватних аптеках.

Через те, що у центрі міста така аптека вже є, створювати ще одну додатково немає сенсу. «Тим паче, що у нас немає свого стаціонару, немає того великого навантаження, яке покладається на аптеку із стаціонарних закладів, тому нині потреба на обслуговування бучанців мінімальна. Адже більше користуються послугами аптеки ірпінські заклади. Тож, сподіваємося, що й міська влада Ірпеня зможе максимально підтримати комунальне підприємство», - зауважує Лариса Анатоліївна.

Впродовж останніх декількох років перестало працювати чимало комунальних аптек Києва та інших областей країни, а ті, що залишилися, також діють у вкрай скрутних умовах. Зменшення кількості таких закладів, які повинна підтримувати і фінансувати держава або місцева громада, викликає занепокоєння. У першу чергу стурбовані пільгові категорії населення, які коли-не-коли можуть отримати ліки по рецепту або з мінімальною націнкою. Наразі влада продовжує займатися вирішенням цього питання. Адже потреба у комунальній аптеці є.

Хоча справедливо буде зазначити, що сьогодні майже всі приватні аптеки при наданні відповідного посвідчення намагаються зробити певні знижки пенсіонерам, ветеранам, інвалідам. Але ж цього замало, тому що функції комунальних аптек набагато ширші. Тому зараз багато говорять про створення нових чи переобладнання існуючих комунальних аптек по області, де продаватимуть ліки на 25-30% дешевше, ніж в мережі. Можливо, це і буде альтернативою вирішення проблеми. Проте як воно буде реалізовуватися у Бучі – поки що важко сказати.

Хоча є надія, що незабаром комунальні аптеки функціонуватимуть повноцінно.
7 -4

Вікторія Кончаківська 
газета: «Бучанські новини» №15 від 22 квітня 2011 року
Коментарів: 2
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
Helga Pataki

OFFline

  • Helga Pataki (41)
  • Місцевий
  • 25 квітня 2011 12:39
где эта аптека находится?

0
Vidguk

OFFline

  • Vidguk (52)
  • Місцевий
  • 25 квітня 2011 23:29
Не можу не втрутитись. "безоплатно виконує доставку пільгових ліків для чорнобильців" Не треба доставляти. Самі отримаємо, аби було що. Мій чоловік - ліквідатор. Вже до нашої лікарні і не ходить ( тільки в "чернобильську"), бо коли не прийде, то бескоштовних ліків немає. Але в цій комунальній аптеці дуже часто спостерігається черга людей в білих халатах. Хоч би яку б совість мали та халати познімали...


http://news.bigmir.net/health/403727/ І це правда.

0