У Бучі впроваджується карткова система за користування ліфтами » Бучанський міський сайт Новини міста Буча. Бучанські новини
» » » У Бучі впроваджується карткова система за користування ліфтами

У Бучі впроваджується карткова система за користування ліфтами

Через значну заборгованість населення за користування ліфтами наприкінці 2010 року підприємство, що обслуговувало ліфтове господарство Бучі, відмовилося заключати договір на 2011 рік. Кілька місяців комунальні служби та міськвиконком інтенсивно шукали шляхів виходу із ситуації. На одній із останніх сесій Бучанської міської ради керівник КП «БУЖКГ» Володимир Кравчук озвучив спосіб, за яким у найближчому майбутньому здійснюватиметься обслуговування кількох десятків ліфтів, що знаходяться на балансі ЖКГ.

Йдеться про запровадження карткової системи. Про необхідність новацій «Бучанським новинам» більш докладно розповів начальник дільниці КП «БУЖКГ» Олексій Машкін, якому доручено займатися даною проблематикою:
- На балансі КП «БУЖКГ» знаходяться 52 ліфти. Велику частку яких складають ліфти, що перевищують строки експлуатації більше 25 років. Тому, відповідно до діючих нормативних положень щодо експлуатації підйомних механізмів, їх усі необхідно зупинити та провести експертизу щодо технічного стану. Після того, згідно експертизи, виконати роботи щодо капітального ремонту. Потім спеціалізована організація повинна провести першочерговий технічний огляд та взяти дозвіл на експлуатацію у Київському експертно-технічному центрі. На про ведення даних робіт не обхід ні значні кошти, а саме, за підрахунками фахівців, близько 760 тис. грн.

Крім того, КП «БУЖКГ» за результатами перевірки інспекції по ліфтам вже отримало припис щодо приведення ліфтового господарства до вимог «Правил безпечної експлуатації ліфтів». В цьому приписі надані зауваження, термін усунення яких складає один місяць. Серед основних зауважень є виконання диспетчеризації ліфтового господарства. І вже підраховано, що ще й на це потрібні кошти (орієнтовно) у розмірі 78 тис. грн. А у подальшому необхідне залучення організації на обслуговування мережі.

Наразі підрядна організація ПП «ДІЮН» відмовилась від обслуговування ліфтів у місті Буча через причину несплати мешканцями багатоповерхових будинків за користування ліфтами. КП «БУЖКГ», після довгих перемовин з кількома спеціалізованими організаціями, які, до речі, після огляду ліфтового господарства відмовили у співпраці, заключило договір на обслуговування з фірмою „Вертикаль". Вона, в свою чергу, ознайомила нас із моделлю своєї роботи в Житомирі, Бородянці, Бердичеві та інших містах, де початкові технічні показники ліфтового господарства були такі ж, як і в Бучі.

І от, спираючись на усі вищенаведені факти, щоб виправити ситуацію, незабаром в Бучі буде впроваджена карткова система на ліфтах. Таким чином всі, хто користується підйомниками справно платитимуть за послугу, що дасть можливість підряднику ефективно обслуговувати ліфти. Ті, хто не бажає користуватися або вандали просто не зможуть потрапити до ліфту, що убезпечить кабіни від хуліганів та зайців і продовжить строк експлуатації даного виду «пасажирського транспорту». На сьогодні міська рада вже виділила кошти з місцевого бюджету на спецобладнання у розмірі 150 тис. грн. Що стосується вартості однієї поїздки, то вона буде різною, в залежності від стану ліфта та етажності будинку. Середня ціна складатиме близько 0,36 грн.
7 -3

Віктор Артемчук 
газета: "Бучанські новини" №17 від 6 травня 2011 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.